Forum srednjih strucnih skola Beograd

Forum srednjih strucnih skola Beograd


 

ПОСТАНИ ЧЛАН ФССШБ

Карактеристике Форума :

ФССШБ је најорганизованији и најбројнији еснафски синдикат просветних радника у Београду

ФССШБ
је
независан од власти и политичких партија
 
ФССШБ
има
развијену бесплатну правну заштиту

ФССШБ
има
развијен информациони систем

ФССШБ
на
демократски начин бира и разрешава све органе

Предности чланства у Форуму :

• Солидарност
• Бесплатно заступање
• Едукација
• Рекреативни одмор
• Спортске игре 

ЗАХТЕВ ЗА ПРЕУЗИМАЊЕ

Банер

СТРУЧНО УПУТСТВО

Банер

Конференција 21. мај 2013.

Банер

Протест 17.03.2015

Банер

Министарство

Партнери ФССШБ

Закон о основама

Закон о средњој

Стратегија

ПКУ

КАКО ДО ПЕНЗИЈЕ

Банер
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Приступница

Банер

28.02.1997.

Донета је одлука о
оснивању
ФССШБ
Прузмите оригиналну одлуку о оснивању

Јединствена листа технолошких вишкова

Банер

Слободна радна места

Банер

Непуна норма

Банер

15 година ФССШБ

Календар рада 2021/2022

Тренутно онлине

Имамо 7 гостију на мрежи

Стручно усавршавање

Правилник

Стандарди компетенција

Публикација Послови

ФССШ на Facebook-u

ФССШ на Twitter-u

Најновије вести

"Јубиларци" наставили штрајк ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 28 април 2009 18:47

 
Просветари који су због неисплаћених, јубиларних награда за 2008. годину ступили у штрајк и после пролећног распуста у знак протеста предају 30 минута. Председници форума београдских гимназија и средњих стручних школа истичу да се градски челници оглушују о позиве на преговоре те да се бунт просветних радника неће зауставити на скраћеним часовима.
3бог специфичног наставног програма од штрајка је одустала музичка школа "Станковић". Протест је настављен у око 30 средњих школа и трајаће док новац за признања не буде исплаћен. Тражимо и да нам се достави извештај о финансијским средствима која су прошле године намењена и утрошена за образовање у Београду, јер сумњамо да су те паре злоупотребљене прича Милорад Антић, председник Форума средњих стручних школа.
Ако се ускоро ништа не промени, како он најављује, штрајкачи ће почети да се окупљају и протестују испред Секретаријата за образовање.
М. С.
 
Штрајк из школа сели се на улицу ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 28 април 2009 17:29
  
 ЗВОНО - Са наставком школске године, настављен је и штрајк у око 30 гимназија и средњих стручних школа. Штрајк је почео 13. априла због неисплаћених годишњих јубиларних награда професорима који су у радном односу 10, 20 и 30 година. 

Будући да градске власти не реагују на штрајк, ми ћемо морати да изађемо на улице. Још не знамо датум штрајка јер претходно морамо да га најавимо МУП-у – каже за „24 сата” Милорад Антић, председник Форума средњих стручних школа.
 
Саопштење ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 27 април 2009 16:15



 

Форум средњих стручних школа
Светогорска 48
Тел/факс (011) 324–66-91
e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Београд

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ

Очај, небрига и непримерено понашање главне су особине односа градске управе према просветним радницима. Подсећамо да, иако их Закон о штрајку ( члан 6. ) обавезује да преговарају и пронађу решење проблема, они стварају све веће незадовољство међу просветним радницима. 

Изгледа да су осионост и бахатост карактерне особине наших градских оца, а чување сопствене фотеље њихов једини циљ.
Господин Тодић, и поред добре воље, очигледно није комптетентан нити овлашћен да реши овај проблем.

Све се своди на то да је његов циљ да угуши овај законски штрајк солидарности, без конструктивног решења за које се ми залажемо. 
Од сваког нашег предлога брзо се одустало, без одговора, објашњења и визије за решење.

Питамо се докле ће градоначелник да ћути?

Опширније...
 
Ирска за пример ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 27 април 2009 15:55

 

 Председница Националног просветног савета

У реформи образовања, од земаља у окружењу, узор би могла да нам буде Словенија јер смо из истог система образовања потекли. Данас су много богатији од нас, али су богатији јер су направили добар образовни систем. У Европи то су свакако Финска или Ирска – каже проф. Десанка Радуновић, новоизабрана председница Нацио-налног просветног савету (НПС).

Она каже да су Ирска и Финска мале земље, не превише богате природним ресурсима, али су схватиле да образованим становништвом могу да побољшају свој економски статус, што даје одличне резултате.

Опширније...
 
Саопштење ПДФ Штампа Ел. пошта
недеља, 26 април 2009 08:22


 

Форум средњих стручних школа
Светогорска 48
Тел/факс (011) 324–66-91
e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Београд

САОПШТЕЊЕ

Јуче и данас су вођени исцрпни разговори са надлежнима из Града (градским секретаром за образовање Владимиром Тодићем). 
Нажалост још се није дошло до конкретних решења!

Искрено се надамо да ће преговори који су договорени за сутрашњи дан донети и конкретно решење. 

Наиме ФБГ и ФССШБ траже састанак са Градоначелником Драганом Ђиласом сматрајући да ће преговори са њим донети оно што и очекујемо тј. конкретан датум до кога ће бити исплаћене јубиларне награде за 2008. годину.
Ако до тога не дође спремни смо и за радикализацију штрајка.

А до тада законски штрајк солидарности се наставља!!! 

Подсећамо наше чланство да је штрајк обавезујући за све чланове ФССШ Београда. 

С Поштовањем,

 

 

 


Милорад Антић-Председник ФССШБ

 

 

 
Саопштење ПДФ Штампа Ел. пошта
петак, 24 април 2009 05:15


 

Форум средњих стручних школа
Светогорска 48
Тел/факс (011) 324–66-91
e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Београд

САОПШТЕЊЕ

Стрпљење чланова Форума средњих стручних школа и Форума београдских гимназија је на измаку! 

Законски штајк солидарности представници Скупштине града девалвирају својим понашањем. Преговори не постоје и нису били ни искрени, ни озбиљни. Очигледно је да нема социјалног дијалога. 
Морамо признати да представник Града – Владимир Тодић, не показује спремност да учествује у решавању овог проблема мирним путем, онако како ми то желимо. То нас наводи на помисао да живимо у земљи где цареви царују, доносе и спроводе одлуке, које искључиво њима одговарају. Од нас траже стрпљење и разумевање, а то смо им већ дали. 

Кажу да ће заостале јубиларне награде бити исплаћене, али не знају када!?
Директори и секретари школа врше притиске на просветне раднике и отворено опструишу штрајк солидарности! 

У овоме учествују скоро сви директори средњих стручних школа.Да ли су у сенци овога Скупштина града, градски секретар или просветни инспектори који су даноноћно посећивали школе?

Да ли је циљ у главном граду демократске Србије уплашити просветаре и вратити окрутно доба присилне истомишљености?

Штрајк се наставља!

Опширније...
 
Саопштење ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 16 април 2009 15:08

 

Форум средњих стручних школа
Светогорска 48
Тел/факс (011) 324–66-91
e-mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Београд

САОПШТЕЊЕ

Напори ФССШБ и ФБГ да се питање јубиларних награда реши мирним путем и разговорима напокон су уродили плодом. Данас су Форуми имали састанак са градским секретаром, као представником Скупштине града. 

Градска власт напокон је кренула да сарађује, а не да наређује. Не да плаше и малтретирају, већ да помажу.

Надамо се да смо се приближили постизању циља. Верујемо да ће градска власт препознати нашу борбу и одлучност, јер је истина на нашој страни, јер је ово праведна борба за просветне раднике. 

Штрајк солидарности се и даље шири. Електротехничка школа „Никола Тесла“ се такође прикључила штрајку солидарности.

Очекујемо да ћемо остварити наше праведне захтеве. У супротном, окренућемо се радикалним потезима:

Опширније...
 
<< Почетак < Претходна 221 222 223 224 225 226 227 Следећа > Крај >>

Страна 223 од 227